22 Şubat 2019 Cuma

BDSM Hakkında Bilinmesi Gereken İlk 4 Kural

Bu 4 kural BDSM’in yapı taşıdır. Gerçek bir masterla sahte olanını bu şekilde ayırt edebilirsiniz. Tabi bu ve benzer yazılarımı okudukça o sahteler de ya öğrenecek ya da daha iyi rol yapmaya başlayacaktır. İçinizden gelen hisse kulak verin ve şüpheleniyorsanız o kişiyle ilişiğinizi kesin!

1-Önce partnerinle konuş: O, her ne kadar bu ilişki içinde itaat rolünü üstlense de, bu onu hiçe sayabileceğin anlamına gelmez. Yapılacak şeyleri, sınırları, güvenli kelimeyi ve durulması gereken yerleri onunla müzakere et! 


2-Güç sorumluluk getirir: BDSM ilişkilerinin temeli GÜVENE dayanır. Gücü ve kontrolü devrettiği kişiye güven yüksek olmalıdır. Bununla beraber, her şeyin sona erdiği anlarda, itaatkarınla duygusal ve fiziksel olarak ilgilenmelisin. Ona göstereceğin İÇTEN şefkat, senin gücünden yada bu ilişkideki rolünden almaz, aksine gücüne güç katar!

3 - Her BDSM ilişkisi acı içermez : BDSM'nin bileşenleri , zincirler, bağlar, iğneler olsa da, her ilişki acı içermek zorunda değildir. Acı boyutu karşılıklı diyalogla belirlenecek bir unsurdur.

4 - En önemli detay GÜVENLİK : Aranızdaki ilk kural kuralsızlık olsa bile, bu ASLA ona kalıcı bir zarar verebileceğin, hayati bir tehlike altına sokabileceğin anlamına gelmez. Aksi durumda bu suistimale girer ve cezası (kanuna göre) ağırdır!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder