27 Mart 2019 Çarşamba

Efendinin Sorumlulukları

Efendi ilk olarak sunu iyi bilmelidir: İtaatkarın itaati bir hediyedir!! 

Bu hediyeyi kötüye kullanmak suistimaldir. İtaatkar hediyeyi geri almakta özgür olmadığı zaman, artık bir hediye değildir.


  • Güvenilir olmak: İtaatkarın ona olan itaati eşsiz bir şey duygudur. Bu nedenle efendi iletişime açık ve güvenilir olmalıdır. Her ilişkide olduğu gibi yalanın bir sonucu olduğunu bilmelidir. 
  • İtaatkara yol gösterici olmak: Efendi itaatkarın kendi yolunu bulmasına yardımcı olmalı, onu hayatta bekleyen sorunlara karşı hazırlamalı ve desteklemelidir. Aynı zamanda itaatkarın kendinde henüz keşfetmediği BDSM bileşenleri konusunda da öğretici olmalıdır. 
  • Sağlık ve güvenliği bilmek: Her daim kontrolün elinde olduğunun sorumluluğunu bilerek davranmalıdır. Bir BDSM sahnesi esnasında asla alkol ve benzeri zihni bulandırıcı şeyler kullanmamalıdır . İtaatkarın da kullanmasına izin vermemelidir. (Kişiyi tanıdıkça bu efendinin kontrolünde esnetilebilir ancak abartılmamalıdır) Ayrıca bilmediği disiplinlerde araştırma yada eğitim almadan uygulama yapmamalıdır. (Iğne-biçak-nefes vb oyunlar) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder