8 Nisan 2019 Pazartesi

BDSM Soru Cevap-1

Aklında soruları olan ancak bunları kimliğini ifşa etmeden sormak isteyenler için yaklaşık 1.5 senedir kullandığım, Tellonym'den gelen güzel soru ve cevapları derledim. 

Derlerken, BDSM'yi keşfetmenize yararlı olacak konuları seçmeye çalıştım. Aşağıdakiler yeniden eskiye son 4 ayı kapsamaktadır. Kalanını da bir süre sonra 2-3 olarak yayınlayacağım. Umarım okuyanlar için bir faydası olur.

Anonim soruların olduğu site: Tellonym Link


 • Sub ınızın olmazsa olmazı ne olmalı Sapyoseksüel misiniz Sahnelerde onun sizden daha zeki olduğunu hissetseniz ya da size kasten hissettirse ne yaparsınız ?
Olmazsa olmaz özelliği heves, zeka ve sorgulama kapasitesi olmalı. Sapyoseksuel kavramının son zamanlar olduk olmadık yerlerde çok kullanılarak içinin boşaltıldığını düşünüyorum. Evet zekaya önem veririm ancak zeka (bence hiç kimse için) tek bir boyut değildir. Sahnelerde benden daha zeki olduğunu göstermesi için aklımı okuması gerekir. Her ne kadar güvende hissetmesi için ana hatlarıyla bilgi sahibi olsa da bir çok davranışım ona sürpriz gelecektir. Eğer aklımı okuyup bir sonraki hamleyi anlayabiliyorsa da ekstra saygımı kazanan bir sub olacaktır. Bu onun benim itaatkarım olduğu gerçeğini değiştirmez. Eğer çok zeki ise bu adam benim efendim olacak kapasitede değil diye düşünme ihtimali de olabilir. Henüz böyle bir şey yaşamadım.
 • Bdsm de efendi olmak Bilgi ve tecrübe gerektirir, tecrübesiz kişilerle yapılırsa geri dönüşü olmayan sorunlar doğurur, demişsiniz. Peki tecrübesiz bir efendi nasıl tecrübe edinecek? (geri dönüşü olmayan hatalar yapmadan). Ve tecrübe edinmesi için ne yapmalı? Sanırım sadece dikkatli olmak ve araştırmak yetmez
ilk önce efendilik yapacağı partneri/sevgilisi/eşi kimse ona dürüst olup tecrübeli olmadığı konularda tecrübesizim ama bunu seninle denemek/keşfetmek istiyorum diyecek. Sonra eğer kabul eder, riza gösterirse basitten başlayarak aşırıya kaçmadan yavaş yavaş dozu arttırarak deneyimleyecek. Güç korkunç bir şeydir ve kontrol etmesi günden güne zorlaşır (özellikle de boyun egen bundan hoşlandıysa) bu nedenle kendini iyi sorgulamalı ve safeword gibi bir durumda ne olursa olsun bırakabilme konusunda kendini telkin etmelidir. Bu ogretilecek bir sey. Bazı dominant karakterler doğuştan gelen hisler. Onlara yapacak bir şey yok.
 • Adresimi versem gelip benim evimde bana bdsm uygular mısın .ben sana gelemem büyük güven sorunum var
Evlere servis bdsm uygulamamız yoktur.
 • Köleliğin gerekirse kafeste yatmak, efendi yemek vermezse yememek, vajinan dikilmek istenirse diktirmek, kapının dış önünde köpek gibi evi ve sahibini beklemek, bunlardan zevk almak ve dış dünyaya karşı olmadığın kadar hanımefendi olmak, efendini ve kendini yüceltmek olduğunu anlayın sayın köle adayları o romantik seks sahnelerinden ibaret değil kölelik!!! Sayın master şu kız çocuklarına biraz acı ve iliklerine korku salmalısınız gerçeklere uyansınlar.
Nasıl ki romantik seks sahneleri bir uçsa, diğer uçta bahsettiğin kısıtlama ve sınırlamalar. Gerçek köle öyle olur, gerçek köle böyle olur diye bir sınırlama olmamalı. 

Herkes kendi sınırları dahilinde kendi ve partneri efendisi kocası sevgilisi her kimse onun mutluluğunu düşünmeli.

Her kesimden, her limitten çok fazla insan tanıdım, hepsi insan olarak eşsiz meziyetlere sahip. Köleliği ruhları mutlu olsun diye seçenlere sonsuz saygım var. bu saygı benimle bir sahne yaşanırken yerini kudretli hakimiyete bıraktığını da unutmamalı
 • Ben kendime mum damlatmak o acının verdiği zevki tatmak istiyorum efendim. Nasıl bir mum kullanmalıyım ve sizce neremde denemeliyim
Mumu ikeadan alıyorum. Yaşadığınız yerde varsa alabilirsiniz. Sanirim internetten de satisi var. 
Once kaba et denen daha az hassas yerlerde deneyin. Bacaginiz olabilir
 • Efendim mum oyununda dikkat edilmesi gereken şeyler neler? İnternetten araştırdım ama birazcık kafam karştı sanırım
Oncelikle mumu caninizin az yanacagi bir yerde deneyin. Her mum herkeste ayni etkiyi yaratmaz. Ozellikle beyaz tenli ve hassas bir cilde sahipseniz caniniz ekstra yanabilir. 

En onemli konulardan biri de mumun damlatilacagi mesafe. Eger tecrubeli biri degilse once uzak mesafeden deneyiniz. Sonra yaklastirin. Sonra bağlanın sonra gozunu kapatin vs
 • köle ve itaatkar arasındaki fark nedir?
Kölenin hakkı olmaz. Sadece efendisi ne derse o olur. Koşulsuz itaat vardır. 
İtaatkar ise daha konu ve konum bazlıdır. Belirli sınırları olur
 • Hiç bir kölenize Aftercare yapmama gibi bir ceza verdiniz mi?
Hayır. Aftercare olmazsa olmazdır
 • Efendisinin yalanını yakalayan bir köle ne yapmalı.
Yüzüne vurmalı ve güveninin sarsıldığını söylemeli.
 • Fiziksel olarak da mental olarak da güçlüyüm.bana sahip olmak istediğine emin misin? Sahi siz zayıfları sevmez miydiniz? Zayıfları sadece zayıflar (mental olarak) arzular. Boyun eğdirmesi kolay olduğu için. 
Ben güçlülerden (zeki, ruhsal olarak sağlam, güzel ve bakımlı, sosyal olarak etkin vb) hoşlanırım. Doğadaki başıboş yabani at gibi olur onlar. O kadar mükemmellerdir ki, doğa da tek başına ayakta durabilirler. Ama yapabilen olursa da ehlileşip sırtlarına bindirip seni efendisi olarak kabul ederler. 
Nasıl anlatabildim mi?
 • fetlife güvenilirlik açısından nasıl sizce, neler dönüyor diye girmeye bile gerek yok mu yoksa
Her sosyal medya platformu ne kadar guvenilirse fetlife da o kadar. Konu bdsm olsugunda her platformda supheyle yaklasmanizi tavsiye ederim.
 • Sadist olduğunu söylüyorsun bir gün bdsm yerine gerçekten karşı tarafın rızası olmadan ona acı çektirme ihtimalin olduğunu düşünüyor musun? İnsan her zaman daha fazlasını ister neticede.
Bdsm disiplinine inanan birisi asla kontrolden çıkmaması gerektiğini bilir. Evet insanız, insan hata yapar, bu nedenle o gücün elimde olduğu anlarda alkol alımını sınırlarım, keyif verici her madde yasaktır. Kuralları koyup, önce kendiniz uyarsanız, hata oranını azaltırsınız.
 • Empati yeteneği senin için neden bu kadar önemli?
Kendini karşındaki yerine koyabilirsen, onun ne hissettiğini daha iyi anlayabilirsin. Ayrıca beynine girip bir sonraki hamlesini daha o yapmadan anlayabilirsin. Beden dilini okumayı bilmek gerek. 

Günümüzde insanlar daha birlikteyken ne dediğini karşıya anlatamıyorken, bir adım öteye geçip bir nevi beynini okumaya çalışmak bence güzel bir hobi...
 • Kadının tanımı ne sence? bir et parçası mı
Bu kadar basit ve tek kelime ile herhangi bir canlinin bile tanimi yapilamaz.

Neşet Ertaş’ın sözü: kadın insandır, biz insanoğlu. 

Bdsm hayatın bir parçası benim gözümde. İtaatkar rölünde partnerim olduğunda ona et parçası olarak da davranırım, obje olarak da, zevklerimin kölesi olarak da. Sahne bittiğinde o insandır gözümde. Bu değişmez. 

Herkesi aşağılayıp bir kitle oluşturmaya çalışanlardan değilim. Yeri geldiğinde duvardan duvara vurmasını da bilirim.
 • Bir bdsm erkeğin ve kadının yerini bilmesi gerektiğini söylüyor. Kadın:erkeğin kölesi,hizmetçisi ,fahişesi.Erkek:güç otorite cinsel anlamda ve her anlamda kudret, hakimiyet sahibi kişi diye tanımlıyor kadın ve erkeği.  Siz de tamamen böyle mi düşünüyorsunuz , Yoksa sizin kadın erkek kavramınız tanımınız ne? Bu sorunun çok kilit olduğunu düşünüyorum aslında ilk bu soru sorulmalıydı burada size. Şimdiden cevabınız için teşekkürler
Bdsmde cinsiyetlerin önceden belirlenmiş rolleri yoktur. Bir erkek efendi olabilidiği gibi, başka bir erkek köle olabilir. Aynısı kadın için de geçerli. Hatta tüm LGBTİ üyeleri için de. 

Her kimse kendi rolünü biliyor ve kendi rolünü tamamlayan rolü biliyorsa, bunun yanında cinsel tercihi ile birlikte birşeyler yaşayabilir.
 • Efendim tek bir soru sorucam: Bdsm sahnesini birinin izlemesini istersiniz anladık. Peki bu size neden zevk verir ? Hangi konuda ne hissedersiniz ? Ya da itaatkarın acı çektiğini gören izleyici kendini onun yerine koyup bir nebze de onun acı çektiğini hissedeceğiniz yani bu hissiyatı 2 ye katladığı için mi? Ya da hakimiyetiniz karşısında onun da etkilenip sizin mutlak güç sahibi olduğunuza gözleriyle şahit olup  size boyun eğme ihtimali yüksek olduğu için ?
Güzel soru

İzlemeyi ve izlenmeyi sevdiğim doğrudur. Ama bir bdsm sahnemin izlenmesine sadece ben kadar veremem. İtaatkarında rızası olmalı. 

Neden seviyorum, gücü hissetmesi ve empati yapabilmesi için. Ayrıca buna gözleriyle şahit olup boyun eğmesi hatta oyuna katılmak için yalvarmasını istiyorum (izleyen misir patlatıp izlemeyecek o da bağlı olacak)
 • Şunu merak ediyorum admin şimdi bir itaatkara fiziksel olarak acı vermek mi sana daha çok zevk  veriyor yoksa  çaresizlik ya da zihnen mecbur hissetme mi ? Bdsmnin 3 farklı anlayışı var bilindiği gibi. Sen bunlardan hangisinden daha çok haz alıyorsun
Güzel soru.

Üçünden de aldığım haz farklı , sanırım çaresizlikle birlikte acı ön plana çıkıyor. Fiziksel anlayışlardan hoşlanıyorum ve bunu zeka oyunları ile süslüyorum diyelim
 • Size çok samimi bir soru sormak istiyorum: Mazoşistlik ciddi anlamda rahatlık veriyor düşüncesi bile .ama bunu sesli söylediğimde" bana olabildiğince istediğin acıyı çektir  bedenimi al ve istediğin gibi kullan "bunu kendi kendime bile söyleyemiyorum (Bdsm de yeniyim)
Samimiyetin için teşekkür ederim. 

Birincisi buraya yazabildiğine gore aslanda bir adim atmışsın demektir. İkincisi ise, doğru kişiyi bulduğunda yavaştan başlayıp durman gereken (yani seni tamamlayan, doyuran) yeri (acı eşiğini) anlayacaksın. Bunları yasamaya başladığında için huzur dolacak.
 • İtaatkarla tanışırken fikirlerin neye göre oluşuyor.örneğin ona sahnelerden bahsediyorsun ve yüz ifadelerinden mimiklerinden mi çekincelerini zayıf yönlerini anlıyorsun ve hikaye buna göre biçimleniyor ?Daha çok zayıf yönleri üzerine mi yazıyorsun hikayelerini
Sınırlar limitler asla olmazlarla ilgili uzun sure sohbet ettikçe planlar oturuyor. Bunun belirli bir formulu yoksa. Sadece samimi , dürüst ve güven üçgeninde gecen diyalog. 

Zayıf yönler ve korkular üzerine gitmekten hoşlanırım
 • Bi bdsm sahneni ne kadar sürede yazıyorsun aslında bunu merak etmiyorum ama yazılarından nerede ne zaman itaatkar hakaret edeceğini bile planlıyorsun sanırım. Çok ince düşünülmüş ve kurgulanmış. Filmlerden esinleniyor musun? Yazarken zevk alıyor musun?
Buluşmadan bir gün önce yazıyorum. Ama itaatkarla tanıştığım andan itibaren aklımda sürekli planlarla ilgili fikirler dolanmaya başlıyor. 

Yazdığım her sahnede itaatkarın vereceği tepkiyi tahmin ederek ona gore planlıyorum. Yanıldığım tabii ki oluyor ama cok nadir. 

Filmlerden degil ama okuduğum yabancı bloglardan esinlendiğim oluyor. Ve evet yazarken cok zevk aliyorum.
 • Ayrıca itaatkara ters köşe yapman ,beklenmedik bir anda beklenmedik bir şeylere maruz bırakman tüyleri diken diken ediyor. İlk hikayende mumu damlatıp onu buna alıştırıp birden vibratörü sokman gibi
Beklenmedik olabilmek için çok ciddi planlama yapıyorum. Kendime dair en övündüğüm özelliğim bu.

O kadini o halde bazen caresiz, bazen asiri tahrik olmuş bazen de korkmuş halde görmek keyif veriyor ve beni de tahrik ediyor...
 • Kendimi keşfetme yolunda birçok  yazı blog okudum submissive olmak sanki beni anlatıyor gibi ruhumun içinde bir yerlerde artık o hayata adım atmak için zincirlerini kırmaya hazır biri var  Ama bu yolda çok yalnızım kimseye danışamıyorum ve yardım fikir alamıyorum birine açıklama ihtiyacı duyuyorum ama bu mümkün bile değil .kime söylersem onu kaybedecekmiş gibi hissediyorum. Bu yolda çok yalnızım. Ne yapmalıyım ?
Efendilerin bir rolü de mentörlüktür. Bu konuda daha önce bilgi verdiğimi hatırlıyorum ancak yine kısaca yazayım. 

Bir efendiye ait olmadan, o size sahip olmadan ve hicbir beklenti altina girmeden ondan mentörlük yani akıl hocaligi alabilirsiniz. Mentorluk yaptığım ama hic gormedigim ve belki de hiç görmeyeceğim insanlar oldu, olacak. 

Benim gibi birisinden yardim alabilirsiniz
 • Az önce sekreter filmini izledim ama bana biraz abartı geldi itaatkarın yaptıkları. 3 gün boyunca aynı pozisyonda efendisini beklemesi falan... Gerçek hayatta böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Gerçekte bu kadar kendini kaptırmış sub'lar var mıdır?
Güzel soru.

Kişisel görüşüm, evet var. Ancak o derece adanmışlığa kendi kendine sahip olan sub sayısı azınlıktadır. 
Efendisi onu kendisine bağlayıp, kendisine %100 inandıktan güvenmesini sağladığı ve ruhunu teslim aldıktan sonra sizin gibi abartı olabileceğini düşünenler bile o seviyeye gelecektir. 

O seviyeye geleceğine inanan yoksa iletişime geçsin, mum edeyim kendisini.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder