2 Ağustos 2019 Cuma

BDSM Sahnesine Hazırlanan İtaatkarlara Tavsiyeler

BDSM Sahnesine Hazirlanan itaatkarlara Mental Tavsiyeler (Özellikle yeni başlayanlar için)

Her ne kadar kontrol, güç ve sorumluluk Efendiye/Dominanta ait olsa da, başlamadan önce itaatkara ait sorumluluklar ve düşünülmesi gereken konular vardır:
  • Ne yaşamak istemediğine, ne yaşamak istediğine ve ne kadar yaşamak istediğine karar vermek: 
Herkesin sınırları vardır. Daha önce deneyimlemediğiniz şeyler için kendinizi zorlamayın. Örneğin, şaplak hoşunuza gittiğini düşünüyorsanız 10 taneyle başlamak iyidir. Daha fazlasini isteyip istemediğiniz sonraki oyunlarda daha iyi anlarsınız. 

Bunun yanında kırmızı çizginizi belirleyin ve söyleyin. Aşılması durumunda güvenli kelimeyi kullanın. 
  • Oyun esnasında nasıl hissetmek istediğinize karar vermek:
Tahrik olmak, korkmak, aşağılanmak, cezalandırılmak, kısıtlanmak, güvende hissetmek, güçlü hissetmek vs. Hangi duygu bedeninizi kaplasın istiyorsunuz üzerinde düşünmelisiniz.
  • Açıklık: 
Her hangi bir hastalığınız (ör: kaygi bozukluğu) ya da fobiniz (ör: kapali alanda kalma korkusu) varsa bunlari mutlaka söylemelisiniz.
  • Güvenli kelimelerinizi belirlemek: 
Dur ve yavaşla için iki kelime de belirleyebilir ya da sadece dur için bir kelime belieyebilirsiniz. Eğer konuşacak durumda değilseniz bunlar için el hareketi de belirlemelisiniz.

Son olarak,
  • Soru sorun ! 
O kişi her kimse güvene ihtiyacınız olacak. O kişiyi iyi tanıyın, zevklerini, yediği yemeği, dinlediği müziği vs. Bunlar onun dünyaya bakış açısını gösterir. Bu güven için önemlidir. Soru sorun. Çekinmeyin !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder