5 Ağustos 2019 Pazartesi

BDSM ve Kitap

Uzun zamandır isteyip, bir türlü fırsat bulup oluşturamadığım BDSM ile ilgili ya da içinde BDSM hikayaleri geçen kitaplar listesini bu yazıda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki liste kendi okuduklarım ve okuyanların önerilerine göre düzenlendi. Kitap üstündeki linke tıklayarak okuyanların yorumlarını paylaştığı siteye yönlendiriyorum. Yorumlara göre seçin, alın, okuyun.

Eğer sizin de bu liste harici okuyup, bu listede olmalı dediğiniz kitaplar varsa buradan anonim olarak ya da instagram üzerinden gönderebilirsiniz.


ÖNCELİKLİ OKUNMASINI TAVSİYE ETTİKLERİM

Bu kitap mazoşizm edebiyatının baş yapıtı olarak geçer, mazoşist ve köle ruhlu olduğunuzu düşünüyorsanız okumanızı öneririm.
Okuması (filmi var filmine de izlemesi) çok zor bir kitaptır. Zihniniz sadizm dünyanın içinde kaybolabilir, aksine kendinizi bulabilir ya da mazoşizmin doruklarını damarlarınızda hissedebilirsiniz.
Kitapta erdemli bir genç kızın hayat mücadelesi anlatılıyor. Tabi böyle yazınca vanilya gelecek ancak okuyup karar vereceksiniz diye düşünüyorum.
"Yaşayan bir Tanrı'nın eline düşmek korkunçtur." kitaba dair en güzel cümlelerden birisi. Burada hep şunu düşünürüm, köle efendisini mi tanrılaştırır, yoksa onu tanrı gibi gördüğü için mi ona kölelik yapar. Sizce ?

DİĞERLERİ (Roman, hikaye vb)


Bu yazarların diğer kitaplarını da muhakkak inceleyin. Ben sadece bir örneğini koyuyorum. Bundan sonrası sizin araştırmanız ve yorumlara göre beğeninize göre çeşitlenecekler...
Son ve en önemli yorumum: Eğer İngilizce'niz varsa ve BDSM edebiyatına merak saldıysanız muhakkak bir e-kitap okuyucu (Amazon kindle yada Kobo) edinin. Amazon ve Kobo'nun mağazasında BDSM sözcüğü ile arama yapın (abarmıyorum) 1000'lerce kitap var bu yönde yazılmış.

  2 yorum:

  1. Yıllar önce Pasolini nin Sodom un 120 günü filmini izlemiştim.Hala bazı sahneler aklıma geldikçe irkilirim.Orda ne rıza ne de razı oluş vardı. Salt sadizm ve haz vardı.

   Safeword

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Evet haklısınız o film ve o kitap çok ekstrem sahneler içerir. Kitabın 1700’lü yılların sonlarında, filmin 1975’de yayınladığını düşünürsek, o dönemler için oldukça çığır açıcı olma özelliği var.
    Katkı sağladığınız için teşekkürler.

    Sil