29 Mart 2020 Pazar

BDSM'de Kendini Tanımanın Yolları

Tam da herkesin eve kapandığı, kendini ve hislerini daha çok dinlediği dönemlerdeyiz. Tam da bu gibi anlarda kendinize ait keşifler daha fazla yaşanır.

Kimi özlediklerini düşünür, kimi yaptığı hataları, kimi okuduğu kitaptaki kahramanların hayatlarını.. Bu zamanlarda ortak nokta genelde şudur:

"öze dönmek"

Eğer bu yazıyı okuyorsanız, sizin öze dönüş yolculuğunuzda sıra BDSM'ye gelmiş olabilir.

Bu noktada kendinizi (herhangi bir deneyim yaşamadan) nasıl keşfedebilirsiniz, neler yapabilirsiniz, neler okuyabilirsniz, yönlendirmeye çalışacağım.

Yazardan 3 not:
1 ** Okumadan, neyin ne olduğunu bilmeden, karşınızdakini sorgulamadan, özellikle genç itaatkarlar için söylüyorum sizden büyük ve dominant olan (ya da olduğunu iddia eden) kişilere gözü kapalı inanmayın. **

2 ** Bir an önce deneyim yaşamak için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Bir an önce deneyim yaşamak suistimal edilmenize, zorbalıkla karşılaşmanıza neden olabilir. Araştırma evresini uzun tutmak size iyi gelecektir. **
3 ** BDSM dünyasında kalıplar olmasına rağmen yaşayacaklarınız ya da yaşamayı düşündükleriniz, tercihleriniz özneldir, kişiye özeldir. **
 1) BDSM üzerine bir test yapın!


Bu çok kapsamlı testi yapın. (bdsmtest.org) Yaparken dikkat edeceğiniz unsurlar:
 • Test dili İngilizce. Ancak chrome tarayıcı ile sayfayı Türkçe'ye çevirerek yapabilirsiniz.
 • Mutlaka ama mutlaka ayık kafayla ve libidonuzun esiri altında olmadan tamamlayın!
 • Bugüne kadar kendinize olduğunuzdan daha samimi olun. Unutmayın bu testin size vereceği sonuç, sizin ona vereceğiniz samimi cevaplar doğrultusunda gerçekçi olacaktır.
 • Test size, BDSM'de bulunan arketipler bazında sonuçlar verecektir. Hatta bir çok yüzdeli sonuç alacaksınız. Bunun nedeni;
  • İnsan farklı insanlara ve durumlara karşı farklı tepkiler verebilir.
  • İnsani duygularda sadece siyah ya da beyaz yoktur, bir çok rengi barındırır.
 • Peki nedir bu arketipler derseniz: 
Dominant, Submissive (İtaatkar), Sadist, Masochist (Mazoşist), Rigger, Rope Bunny, Master/Mistress, Slave (Köle), Degrader, Degradee, Owner, Pet, Brat Tamer, Brat, Primal (Hunter) , Primal (Prey), Daddy/Mommy, Boy/Girl, Ageplayer, Exhibitionist, Voyeur, Experimentalist, Non-monogamist, Switch, Vanilla

Detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.
 

Testle ilgili en önemli ipucu, BDSM dünyasının içine girdikçe ve okumalarınızı, araştırmalarınızı arttırdıkça ve hatta deneyim yaşamaya başladıkça testi her yaptığınızda size yüzdesel olarak farklı sonuçlar verecektir. Önerim, testi 4 ayda bir tekrar yapın,  bu da senede 3 kez yapmanız demek ve sonuçları mutlaka saklayın
 
2) Okuyun, bol bol okuyun!

Daha önce bu yazıda size edebi olarak okunması öncelikli kitaplar listesi yayınlamıştım. Bu kitaplardan eğilimize uygun ya da değil mutlaka bir kaç tanesini okuyun.

3) Yaşanmış Anıları, gerçek BDSM ilgililerinin bloglarını okuyun!

Eğer empati yeteneğiniz gelişmiş ise gerçek deneyimleri okumak, gerçeklerini yaşamak kadar sizi bilgilendirebilir.Tek tek adres veremem ama ekşisözlük ve reddit'in (Yabancı) bdsm başlıklarını muhakkak kurcalayın.

4) Resim ve videolara bakın!

Bunu hepiniz muhakkak yapmışsınızdır. Ancak eğer yapmadıysanız bu tarz görsellere bakıp kendinizi o görseldeki ilginizi çeken kişi yerine koyun ve bedeninizi dinleyin.

Bedeninizde ne gibi değişiklikler oluyor? Libidonuz etkileniyor mu? Libidonuzdan bağımsız kalp atışlarınız ya da soluk alış verişiniz değişiyor mu? Korkuyor musunuz? Özgür mü hissediyorsunuz? vb sorularla özünüzden gelen sinyalleri dinleyin ve kaydedin.

5) Belgesel, dizi ve film izleyin!

Son dönemde gerek youtube ve diğer video mecralarında, gerek Netflix'de BDSM konularını içeren bir çok içerik mevcut. Ben bir kaçını şurada listelemiştim.Bunlardan başlamanızda yarar var.

6) Herhangi bir deneyim yaşamadan önce kendinizi deneyin!

Peki bu nasıl olacak derseniz, işte en zor konu burası aslında. Çünkü kendinizi en iyi siz tanıyorsunuz. BDSM'ye karşı zaafınız neyse onu disipline etmeye çalışın. Örneğin libidonuzu yükseltiyorsa kendinizi cinsel anlamda (seks ve özellikle masturbasyon) sınırlamayı deneyin. Mazoşistseniz bazı ufak acıları kendi kendinize deneyin, mandal ve kemer buna örnek olabilir. Esaret ilginizi çekiyorsa kendi bacaklarınızı bağlayıp 5 dk bekleyin..... Bu örnekler gibi bir sürü kendi kendinize yapabileceğiniz uygulama var (aklınıza gelmiyorsa ya da sormak isterseniz bir şekilde bana ulaşın)

7) Bir günlük tutun, online ya da eski usul kalem defter ile!

Bunun BDSM ile ne ilgisi var demeyin, günlük tutmak duygularınızı yazıya dökmek kendinizi daha iyi anlamanıza faydalı olacaktır. Bunun yanında hoşunuza giden uygulamaları not etmeniz ve belki bir gün BDSM deneyimleri yaşarsanız burada size çok yardımcı olacaktır.
Bakarsınız günlüğünüzün bir köşesinde benim de ismim olur ve size yol gösteren yazılar bunlar olur!

------------------


Buraya kadar okuduysanız sizden bir isteğim olacak. Kendinizi tanıma serüveninizi ya da BDSM ilginizi alevlendiren olayı anonim olarak mail ile (bdsmblog@yandex.com) ya da tellonym üzerinden gönderin lütfen. Gelen yanıtları ayrı bir paylaşımda toparlayacağım, bakarsınız yanıtlarınız sizler gibi yolunu bulmaya çalışanlara ya da bulan şanslılara yardımcı olur.

Sevgi ve haz ile kalın.
M.

2 yorum:

 1. Ev yapımı bdsm bench,dunegon konusu istiyoruz!!Takipteyiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deneyimli olduğum konular hakkında yazıyorum, bu konuyu deneyimlemedim. Belki ileride deneyimler, yazarım. Teşekkürler

   Sil