12 Ekim 2020 Pazartesi

30 GÜN - 30 SORU - 30 CEVAP

Pandeminin ilk döneminde twitter'da yaptığım 30 gün - 30 soru - 30 cevap serisini buraya da taşıdım. Zamanında oldukça özendiğim bir olaydı. Bana dair bir çok belirleyici cevaba buradan ulaşabilirsiniz.

Soruları yabancı bir blogdan aldım ve Türkçe’ye çevirdim. Ben hazırlamadım anlayacağınız. Sorularnızı tellonym üzerinden sorabilirsiniz. Gereksizse sormayın.

Keyifli okumalar.

S1. Dominant, itaatkar, switch? Bdsm’in hangi parçaları ilgi alanına giriyor? Derin ve ilginç bir açıklama ile BDSM’nin senin için ne anlama geldiğini söyle. Sapık (kink) benliğini tanımla.

Dom,bu aşikar.BDSM’nin Age play ve ekstrem aşağılama (ör:dışkı) haricindeki her alanı ilgim dahilindr.BDSM dikkatimi ve disiplinimi maksimum seviyeye getirme anlamına geliyor. Sıfır hata prensibi de denebilir. Benliğim;deneyimleri, adrenalini, cinsel ve public konuları seven

S2: Kinklerini listele.

Nefes oyunları, iğne oyunları, public oyunlar, bağlamak, kimi zaman aşağılamak, bir nesne ya da elle vurmak, izler bırakmak, orgazm kontrolü yapmak, izlemek, izlenmek. (Not: beğeni sırasına göre yazmadım)

S3: Kinky düşünceye sahip olduğunu nasıl keşfettin anlat.

Hoş bir hanımefendiyle yatakta terimizin soğumasını beklerken dönüp, dominasyon konusunda çok iyisin dedi. Kendisinin submissive olduğunu o an öğrendim. Ayrıca bdsm terimini de o dakikadan sonra araştırarak öğrendim. Sonradan vurduğum o ilk kemer darbesi özgürlüğe adımım gibiydi.

S4. Geçmişe baktığında, kinky düşüncelerine işaret eden erken deneyimler oldu mu? Varsa neler?

BDSM ile tanışmadan önce BDSM pratiklerine benzer deneyimlerim olmadı. Sadece sert cinsellik seviyordum, o da tamamen rastgele ve dümdüz. Şu an yaşadıklarımı düşününce ilkel geliyor hatta.

S5. İlk kinky cinsel deneyiminiz neydi? Henüz böyle bir deneyim yaşamadıysan, olmasını umduğun şey ne olurdu?

İlk kinky cinsel deneyimim kemer, jüt ipler, bağlar, kıskaçlar bir sürü oyuncaklarla geçmişti. Uzunca bir süre o kadar çok okumuş kendi kendime pratikler yapmıştım ki, bunların hepsi sanki bizim için yaratılmış diye benimsemiş hissetmiştim.

S6. En tuhaf / en ilginç cinsel fantezini tanımla.

Her tarafı cam, içeriden dışarısı görünen ama dışarıdan içerisi görünmeyen bir araç ya da karavan içinde partnerimi bağlayıp o cama yaslayarak sikmek. Evet sikmek. Kibar gelmedi mi? Sikerken kibar olduğumu da nereden çıkardınız?

S7. En sevdiğin kinky oyuncak nedir?

Anal plug ile mandallar(kıskaçlsr vb) kafa kafaya yarışır.

S8. Erotik bulduğun kinky bir fotoğraf paylaş.

burada

S9. Hoşuna giden kinky bir şarkı veya klip paylaş.

Az bilinen bir şarkı ile ankete katılıyorum. Bu şarkı ile tanışmama vesile olan kadına teşekkür ederim. 

Hess is more - Yes Boss

S10. Uç sınırların (hard limit) neler?

Bir uygulayıcı olarak; 

1) Deneyimlemediğim, yeterince tecrübe sahibi olmadiğım herşey. Tabi tecrübe uyuyup uyanarak kazanılmıyor. Karşılıklı güven ve cesaretle kazanılıyor. Bakış açım bu 

2) Scat, bunun sevilmesini anlayabiliyorum ama bana göre değil

S11. BDSM (Kink) etiği hakkındaki görüşlerin neler?

“Anormal” istekleriniz olduğunu düşünseniz bile her insan ilişkisinin “normal”leri vardır. -GÜVEN: İster ticari, ister gönül, ister D/s ilişkisi olsun. Güven talebi normaldir. -GÜVENLİ: kimse hayatını tehlikeye atacak bir alışveriş yapmaz. Buna sado-mazoşizm de dahil.

Güvenlik ihtiyacı normaldir. -AKLI BAŞINDALIK: bahsettiğimiz aklı başındalık “ya ne deli ne tatlı” anlamında değil, akli değerleri yerinde, süper egosu sağlıklı “vicdanı olan” bir birey anlamına gelir. Aklı başındalık normaldir.

Basit olani yapmak zordur derler. Basit normaller sizi mutluluğa ulaştırır. Bilinen tüm ilişkiler, D/s ilişkisi de buna dahil karşılıklı mutluluğu maksimize etme amaçlıdır. D/s ilişkisindeki mutluluk radikal gözükebilir. Ve son olarak rıza...

RIZA, vicdanın, kalbin ve beynin birleşmesi ile oluşur, asla tek boyutlu değildir. Bir kere rıza verildi diye her şey mübah değildir. Rıza değişen her durum için yeniden alınması gerekir. Rızanın son kullanma tarihi vardır. Normallerden şaşmayın! Sevgiler   

S12. Yaşadığın komik bir BDSM/kink deneyiminden bahset. Eğer böyle bir deneyimin yoksa, komik bulduğunuz BDSM/kink yönlerini söyle.

Komik sayılmaz ama ilginç bir anım var. Bildiğiniz üzere blog hesaplarım anonim. İnstagramdan çalıştığım şirketten tanıdîğım bir kadın iş arkadaşım yazmıştı. Ona kendisini tanıdığımı belirtip ifşa etmeyeceğimi söyleyip, konuyu kapatmıştım. Tabi beni bayağı merak etmişti :)

S13. Kink / BDSM'nin cazibesinin sizce ne olduğunu açıklayın? Seni içine çeken neydi?

İkili ilişkilerde her zaman dürüstlüğü, açıklığı ve samimiyeti önemserim. BDSM’nin içinde de birine güvenebilmek için bu üç özelliğin neticesinde doğan bir cazibe var bence. Süper egomuzu rızamızla örseleyip kendimizi id’e özgürce bırakmak. mmm beni çeken şey tam olarak bu!

S14. Gerçek BDSM'nin, fantezi BDSM’den (yaşamadan önce kurduğun fantezilerin) farkı sizce nedir? Gerçek hayat BDSM deneyimini yaşamadıysan, bunun farkının ne olabileceğini düşünüyorsun?

Bununla ilgili net bir tanımım var: Bir vitrinin önündesin, orada bir pasta duruyor. Pastanın ismini ilk defa duymuşsun. Bakınca az çok içinde üzerinde neler var kestirebiliyorsun. İşte buraya kadar fantezi BDSM. Ne zaman ki o pastayı yersin, işte bu gerçek BDSM

S15. Merak ettiğin ve denemek istediğin BDSM aktivitesi nedir?

- kendi ellerimle piercing yapmak 

- Lovense Lush 2.0 kullanarak orgazm kontrolü yapmak (bilenler beğendi bile) 

- iki kadının tamamen benim yönlendirmemle sevişmesini kontrol etmek.(istediğim yerde durdurmak, başlatmak vb) 

- iple asılmak (yaşamadan yaşatma prensibi)

S16. Sence BDSM içeren bir cinsellikten hoşlanmanın zor yönleri nelerdir?

BDSM bilgisi olmayan bir partneriniz olduysa, yapmak istediklerinizi anlatmaya çalışmak en büyük zorluk bence. Hadi anlattınız, o kişinin içinde sizin tersiniz (top-bottom) yoksa asla istediğiniz cinselliği yaşayamazsınız. Hadi varsa bile o role bürünmek sahte gelebilir.

S17. Kinky insanlar hakkında söylenen ancak doğru olmayan hangi yanlış anlayışı düzeltmek isterdin?

- Her top bireyin Mr.Grey olmadığını 

- Paranın bir bireyi dominant yapmadığını 

- İtaatkarların SADECE efendilerinin “orospuları” olduğunu 

Liste uzat gider. Bu üçünü seçtim.

S18. Herhangi bir kinky evcil hayvan fantezin var mı? Varsa nedir?

Kedileri sevmem, kediciklere bayılırım :) Pet play no no nooo!

S19. BDSM'nin hayatını geliştirdiği (beklenen ya da beklenmeyen) bir alan var mı? Eğer öyleyse, nedir?

-Farklılıklara saygım daha da arttı. 

-Her zaman gözlem ve iletişim konusunda başarılı oldum, bunda daha da ustaştırdı. 

-Sıfır hata prensibi nedeniyle daha da planlı, daha da disiplinli yaptı. 

-En neti de duygularına daha hakim yaptı.Enerjiyi ve siniri kontrol etmek gibi.

S20. BDSM içinde merak ettiğin ya da anlamadığın bir şeyden bahset.

BDSM içinde merak ettiğim şey her zaman “duygulardır”. Her yeni oyun herkeste farklı duygular ortaya çıkarır. Aradan biraz zaman geçtikten sonra çıkan bu duygular, hayatımda bildiğim gördüğüm en rafine hisleri barındırır. Taa dipten, özden, filtresiz duygular.

Bu duyguları dinlerken aldığım keyfi çok az şeyden alıyorum! Bu duyguları yaşadığınızda mutlaka partneriniz ile paylaşın!

S21. BDSM ile ilgili favori kitabınız nedir?

Sadizm bakış açısı içın: Erdemle Kırbaçlanan Kadın - Marquis de Sade 

Mazoşizm bakış açısı için: Kürklü Venüs - Leopold von Sacher-Masoch

İki kitapta da sadizm ve mazoşizm bakış açısı var tabii ki. Sadece yazarların gözünden anlamına gelecek şekilde belirttim bakış açısını.

S22. BDSM ilişkisini sağlıklı tutmak için nelerin önemli olduğunu düşünüyorsun? Vanilya ilişkiden bu açıdan farkı nedir?

3 şeyin önemli olduğunu düşünüyorum: 

AFTERCARE! 

AFTERCARE!! 

AFTERCARE!!!

BDSM ilişkisi ister uzun ilişki, ister oyun partneri olsun, vanilla ilişkiden daha yoğun duygular içerir. Özellikle S&M sonrası AFTERCARE (ŞEFKAT) “samimi ve içten” uygulanmazsa, o ilişki iki kişiyi de olduğundan daha mutlu hale getirmez. Aksine boşluğa düşürür. 

S23. BDSM'ye ilk kez ilgi duyduğun günden bugüne ilgi alanların/ bakış açıların değişti mi? Evetse nasıl?

İpler her zaman ilgim oldu. Yelken yaptığım için aşinaydım. Ancak BDSM sonrası iplerle daha çok haşır neşir oldum. İp beni tamamlar oldu.

S24. Bir partnerde hangi nitelikleri arıyorsun?

- Açık ve %100 dürüt iletişime inanan

- Birbirimizi geliştirebilieceğimiz zekaya sahip

- Kesinlikle yeniliklere açık

-Teslimiyeti su gibi doğal ve içten

- Empati yapabilen, yapmak için emek sarfeden

- Hevesi ile göz kamaştıran

dip not: ever böyle insanlar gerçek hayatta var! 

S25. BDSM oyunları/kinkler hakkında ne kadar yeniliğe ve denemeye açıksın?

%1000000 Tam bir experimentalistim (yeni deneyimlere açık, deneyci kişi) 

Unutmayın, gurme kişi en iyiyi herkesten daha çok deneyerek seçer. Daha çok denemenin riski, hatadır. Hata yapma riskini alamayan kendini, insanları ve hayatı keş fe de mez!

S26. Sanal BDSM oyunları hakkında ne düşünüyorsun?

Mevcutta görüştüğüm birisi ile fiziken yanyana değilsek sanal ortamda oyunlar oynayabiliriz. Bu konuda deneyimim var ve açığım. 

AMA, 

Hiç görmediğim birisi ile BDSM oyunlarına karşıyım. İlişkiye giden yolda karşı tarafı tanıma adına ufak oyunlar olabilir sadece.

S27. BDSM ile alakasız ilgi alanların, BDSM aktivitelerine bir şekilde dönüşüyor mu? Öyleyse nasıl?

Okuduğum her kitaptan, izlediğim her filmden, işimle ilgili yaptığım her araştırmadan ufak tefek fikirler ediniyor ve bir BDSM oyunu planlıyorum denebilir. 

Domine eden tarafın sanatçı yaratıcılığına sahip olmasının gerekliliğine inanıyorum, özgürce düşünmeye çalışıyorum

S28. BDSM oyunları için nasıl giyiniyorsun? Kıyafetlerinin senin için önemi nedir? (Örnek görsel de paylaşılabilir)

Ben: Takım elbise, beyaz gömlek, kravavsvs hayır tabii ki, gözünüzdeki Mr.Grey algısından vazgeçin. Siyah tshirt severim, sade ve minimalist. 

“O kişi”: Tamamen durumsal ve hissedilmesi istenen duyguya uygun. Kimi zaman beyaz bir annane külotu, kimi zaman ELİT bir OROSPU

S29. BDSM unvanın var mı (örneğin sahibe, efendi, sürtük, köpek, fahişe, prenses, tanrıça, hanımefendi, efendi)? Ünvanların genel olarak kullanımı hakkında ne düşünüyorsun?

İnsanların bana nasıl seslendiklerinden ziyade, beni nasıl hissettiklerine önem veriyorum. O kişi ister itaat etsin, ister takip etsin, isterse bir bakıp çıksın farketmez. 

Evet bazen efendim denmesini istiyorum, ancak çoğu zaman hitap olarak siz cümlelerini duymak istiyorum.

S30. BDSM ile ilgili herhangi bir şey yaz.              

Kahveyi nasıl içmeyi seviyorsanız, nasıl içmek sizi iyi hissettiriyorsa, BDSM’yi de öyle yaşayın. Tabi şunu unutmayın, kahve içerken nasıl ki “bardak-kahve-su” olmazsa olmaz ise, BDSM için de “güvenlik-aklı başındalık-rıza” olmazsa olmazdır. 

Sevgi ve haz ile kalın. 

               

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder