17 Mayıs 2021 Pazartesi

Vizyon, Uygulama, Halüsinasyon

- Vision without execution is hallucination (Uygulamaya dönüşmemiş vizyon halüsinasyondur)
Thomas Edison


Sevgili okurlar, 

Bu söz, hayat felsefeme ait önemli temellerden birini ifade eder. Hayatımı yönlendirme anlarında hep bu sözü aklıma getiririm. Peki bunun BDSM ile ilgisi ne?

Bir çoğunuz (burada BDSM ilgililerini kastediyorum), özellikle de tecrübesiz ya da çok sınırlı tecrübeye ait olanlar, kendinize ait bazı ihtiyaçları ya da arzuları keşfetme yolculuğuna çıkmak istiyorsunuz. Kendinize dair bazı "tamamlanmamışlıkları" "tamamlamak" istiyorsunuz. 

Bu durum çok susuz kaldığınızda bedeninizin size su iç çağrısına benzer. Yani su eksikliğini çok ciddi bir şekilde hissedersiniz ve ihtiyacınız olan suyu içtiğinizde inanılmaz bir ferahlık dolar bedeninize. Çok susuz kaldığınız bu anlar uzarsa, halüsinasyon görmeye başlarsınız (bunu google'dan arayarak bulabilirsiniz)

Vizyon

Konu BDSM olsun, çiçek yetiştirmek olsun, yeni bir iş kurmak olsun, hoşlandığınız kişiye açılmak olsun vs. uzar gider, ilk iş ilgilendiğiniz konu hakkında bir vizyon edinin. BDSM özeline geçersek, önce kendinizi keşfetmeye yönelik okumalar yapın. Önce kendinize bir VİZYON edinin.

Şimdi diyenler olacaktır, e ben zaten eksik bir şeyleri tamamlamak için yola çıkıyorum. Zaten bilmiyorum, nasıl vizyon sahibi olacağım. Cevap her zaman, herkese söylediğim gibi OKUMAKTAN geçiyor. Acele etmeden sindire sindire okuyun. Okumanın şu faydaları var;

- Okuyarak terimleri öğrenirsiniz. En önemli konulardan birisi terminolojidir. Çünkü siz terminolojiyi bilirseniz kendinizi açacağınız kişiyi DENETLEYEBİLİRSİNİZ.

- Okuyarak duygu durumunuzu kontrol edebilirsiniz. O durumda olduğunuzu hayal ederek kendinizi tartabilirsiniz. 

Ne bulursanız okuyun. Kaçınız burada paylaştığım BDSM ve Kitap paylaşımındaki kitapları okudu? Kaçınız bu blogu veya başka blogları tepeden tırnağa okudu? Kaçınız yabancı blogları araştırdı, Ekşisözlük okudu, fetlife okudu, reddit okudu?

Okuyarak şu maddeler hakkında kendinize bir vizyon edinin:

  • BDSM arketipinizi öğrenin, literatürde karşılığını bilin
  • Kendinize uygun gördüğünüz partnerin arketipinin ne olması gerektiğini öğrenin
  • Limitlerinizi sınıflandırın, yumuşak limitler (genelde güvenle aşılır) sert limitler (%100 güvenle belki aşılır)
  • Oyunları öğrenin, her oyun size uygun gelmeyebilir. 
  • Kendinize karşı dürüst olun, kendine dürüst olmayan başkasına olamaz. örneğin, fobilerinizi, sürekli kullandığınız ilaçları, varsa eski travmalarınızla yüzleşim ve bunları bilerek iletişimi kuvvetlendirin.

Uygulama

Çoğunuzun en çok zorlandığı konu uygulamaya yani aksiyona geçmek. Neden zorlanıyorsunuz biliyor musunuz, çünkü çoğunuzun vizyonu yok! 

Bir vizyon oluşturmadan hop uygulamaya geçmeye çalışıyorsunuz. En büyük hatanız bu. 

Peki ya belirli bir vizyon oluşturmuşlar hakkında ne demeli. İlk önce aferin demeli, artık kendi geminizi yürütebilirsiniz üstelik artık navigasyon da biliyorsunuz. Ancak ilk ehliyeti alıp araç kullanmak gibi, ilk seyre çıkmak da cesaret ister. Cesaretli olacaksınız ve bebek adımları gibi adım adım ilerleyeceksiniz. 

Bu dakikada eğer yeterli bilinç ve bilgi seviyesine ulaştıysanız kimse sizi suistimal edemez, kimse size rızanız dışı davranamaz çünkü eğer yaparsa kendinizi koruyacak konuma geldiniz. Bu da yara almadan, kaza yapmadan ilerlemenizi sağlar. 

Korkmayın iletişime geçin, ne istediğinizi, ne aradığınızı söyleyin karşınızdakini tanımaya açık olun. İster bekar olun, ister evli, çift, kadın, erkek, LGBTİQ... Bu dakikadan sonra sadece bilgili ve cesaretli olanlar kazanacak. Peki ya cesaretli olmayanlar?

Halüsinasyon

Halüsinasyon görmeye devam edecekler. Biliyor musun sevgili okur, en ağırı bu halüsinasyon görmek. Bedenindeki o susuzluğu giderememek.

Çünkü BDSM su gibi bir ihtiyaç, ancak susuzluktan öte, çünkü su bedeni besler, BDSM ruhu.

M.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder