16 Haziran 2022 Perşembe

Bir kez Ds ilişki yaşarsam geri dönüşüm olur mu?

Bana konu hakkında en çok gelen soru ve yorumlardan birkaçı şunlar:

  • Bir kere Ds ilişki yaşarsam geri dönüşüm olur mu?
  • Bir daha vanilya/romantik ilişkilerden zevk almaz mıyım?
  • Yaşadığım Ds ilişki(ler) beni çok yordu, suistimal edildim, özgüvenım kırıldı. Artık geri dönüşüm olmaz mı? 
vb…

Bana bir bir şekilde özelden ulaşabilen sizlere bu soruların yanıtını vermeye çalışıyorum zaman zaman. Tabii ki herkes aynı değil, her yaşanan bir değil. Ama bu konuda kendimce bir fikrim ve bakış açım var tabii ki.

Bu tip sorulara yanıtım net. Eğer yaşadığınız şeyler bunları yaşamadan önceye göre sizi daha mutlu, daha çok haz sahibi, daha başka birisi yaptıysa, kendime özgüvenim geldi diyorsanız, daha önce hiç olmadığınız şekilde ruhsal ve cinsel hazlar yaşattıysa, hiç olmadığınız yoğunlukta orgazmlar yaşadıysanız, geri dönüş bence çok zor.

-mış gibi yapmak bir seçenek ama sonuç genellikle hüsran oluyor.

Şimdiye kadar bunları gerçek ve düzgünbir partnerle yaşayıp sonrasında yeter ben bırakıyorum diyeni ne duydum, ne okudum.

Size tavsiyelerim:

  • Kendi gerçeklerinizle yüzleşin. Özellikle itaatkar ruhu olanlar, kendinizden utanmayı bırakın. Bu özellikler sizi siz yapan özelikler. 
  • Kendinizle barışın, varsa eski kötü tecrübelerinize sünger çekin ve beyaz bir sayfa açmaya çalışın. 
  • Hatalarınızdan ders alıp bir daha yapmamaya odaklanın. 
  • Kendinize partner seçerken kişinin size fiziken hitap etmesi yanında önceki Ds ilişkilerini aynı küfeye koyarak değerlendirin.
Zaman içerisinde benim ve benimle olanların da benzer git gelleri tabii ki oldu. İçimden gelen hisleri de şu şiirde dile getirdiğimi düşünüyorum. 

Buradan okuyabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder